Klasör

Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği

Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği
13 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 9 kez okundu.
Sponsorlu Bağlantılar

Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği

Çanakkale zaferi kompozisyon yazı

I. Dünya Savaşı dünya siyasi tarihini değiştiren en mühim olaylardan biri olarak bilinir. Bu savaş kapsamındaki devletlerin yanı sıra bütün dünya devletlerini etkilemiştir. Savaşın sürdüğü her cephede etkili olaylar meydana gelmiştir.

Osmanlı Devleti I. Dünya Savaşı’nda İttifak devletlerinin yanında yer almıştır. Bu sıralar yeteri donanıma sahip olmayan ordu ve siyasi çöküş sebebiyle de çatışmada bulunduğu cephelerden sadece birinde başarılı olmuştur. Bu cephe kuşkusuz Çanakkale cephesidir. Çanakkale cephesinde amansız bir mücadele hüküm sürmüştür. Mustafa Kemal Paşa’nın ilk büyük başarısı kabul edilen bu mücadele sayesinde Paşa, halk arasında tanınmaya başlamıştır. Büyük zaferin en önemli sonucu İtilaf devletlerinin Çanakkale Boğazı’nı geçememiş olmasıdır.

Çanakkale zaferi, Osmanlı tarihinin büyük başarılarından biri olarak tarihe geçmiştir. Günümüzde meydana gelen olumlu sonuçlara da katkısı bulunmaktadır. Her yıl 18 Mart gününde bu zaferi ve bu zaferin öncülerini saygıyla anıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız İletişim ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örnekleri, çanakkale zaferi kompozisyon, 18 mart ile ilgili kompozisyon, 18 mart çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon, 18 mart ile ilgili kompozisyon örnekleri
Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. nida dedi ki:

  Çanakkale savaşı imkansızlıklara ve sayılamıyacak kadar çok verilen şehitlere rağmen kazanılmış en önemli zaferlerden biridir. Çanakkalede kazanılan zafer Türk milletinin ne pahasına olursa olsun topraklarını koruyacağını gösteren bizi gururlandıran tarihimizdir.

 2. yusuf dedi ki:

  Canakkale savasini saygiyla aniyoruz

 3. D'amla dedi ki:

  Îşime yaradı teşekkür ederim:)

 4. nil keser dedi ki:

  çok güzel olmuş ellerinize sağlık hakkınızı vermek lazım.

Sayfa başına git

Klasör