Klasör

Hava su ve toprağın temiz kalması ile ilgili kompozisyon

Hava su ve toprağın temiz kalması ile ilgili kompozisyon
1 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.
Sponsorlu Bağlantılar

Hava su ve toprağın yaşam için önemi

Dünyada yaşamın sürmesi için hava su ve toprak çok önemli rol oynamaktadır. Hava su ve toprak canlıların yaşam kaynağıdır
Hava su ve toprağın canlılar için önemli olması ile bitlikte temiz olması da çok önemlidir. Havanın kirli olması başta insanlar için ciddi tehditlere neden olmaktadır. Bunların başında astım, solunum yolu hastalıkları ve kanser türleri insanların hastalanmalarına hatta ölümle sonuçlanmasına yol açabilmektedir.
Hava kirliliği asit yağmurları ile beraberinde suyun ve toprağında kirlenmesine sebep olacaktır.Bilindiği gibi su canlılar için önemli bir yaşam kaynağıdır. Kirli suyun kullanılması canlıların hayatını riske atmaktadır. Suyun kirli olması suda yaşayan canlılar içinde birer risk olur ve yaşamlarını uzun süre idame ettiremezler.
Toprak kirliliğinin olması bir çok canlının besin yaşam ve korunma kaynağı olan bitkilerin yetişememesine neden olacaktır.
Hava su ve toprağın temiz kalması başta insanlar olmak üzere bütün canlıların ve bitkilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri ve nesillerinin devam ettirebilmeleri için kirletilmemelidir.
Temiz hava temiz suyu ve temiz toprağı beraberinde getirir. Temiz bir dünyada yaşamak istiyorsak Havamızı suyumuzu ve toprağımızı kirletmeyelim. Havanın suyun ve toprağın temiz kalması doğanın dengesinin korunmasıdır.
Temiz dünya

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız İçki kötülüklerin anasıdır kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hava su toprak kirliliği ile ilgili kompozisyon, hava su toprak kirliliğinin kompozisyon nasıl yazılır, su ve toprak temizligi, toprak ıle ılgılı kompozısyon, toprak kirliliği ile ilgili kompozisyonlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör