Klasör

Taşıma su ile değirmen dönmez kompozisyon örneği

Taşıma su ile değirmen dönmez kompozisyon örneği
13 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 7 kez okundu.
Sponsorlu Bağlantılar

Taşıma su ile değirmen dönmez kompozisyon
Yeterli Kaynak
İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmaları üretmeleri ve ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir. İnsanların yardımlaşmaları birlik ve beraberlik içinde olmaları sosyal hayatın bir parçası ve olması gerekendir. Fakat sürekli başkalarından yardım almak ve bu şekilde yaşamak mümkün değildir.
Taşıma su ile değirmen dönmez. İnsanların başkalarının yardımı ile sürekli geçinmesi, yaşaması düşünülemez.Örneğin işi olmayan bir insana ailesi, arkadaşları, komşuları yardımcı olur. Fakat bu yardım ne yeterli olur ne de ihtiyaçları tam karşılar. Önemli olan bu insanın iş bulması ve kendi kendine yetecek hale gelmesidir. Bu nedenle bir işi yapmak için yeterli derecede kaynak yetenek ve imkan olması gerekir.
Bir değirmeni döndürmek için akarsuya ihtiyaç vardır. O su sürekli akacak ve değirmen dönecek ve buğdayları un haline getirecek. Akar suyun olmadığı yere değirmen kurup kovalar ile su taşıyarak değirmeni döndürmeye çalışmak doğru olmaz.Hayatın her alanında buna göre düşünüp hareket etmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 10 Kasım kompozisyon örneği başlıklı makalemizde 10 kasım hakkında kompozisyon, 10 kasım ile ilgili kısa kompozisyon ve 10 kasım kompozisyon örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Buradan Geldiler:
taşıma su ile değirmen dönmez ile ilgili örnekler, tasima su ile degirmen donmez kompozisyon, taşıma suyla değirmen dönmez kompozisyon
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör