Klasör


Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için nelere ihtiyaç duyarlar

Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için nelere ihtiyaç duyarlar
25 Şubat 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Canlılar için gerekli olan ihtiyaçlar

canlıların hayatlarını sürdürebilmleri için nelere ihtiyaçları vardır

Bütün canlıların yaşamları sürdürebilmeleri için bazı temel kaynaklara ihtiyaçları vardır. Bunlar su, hava, beslenme ve güneşe ihtiyaç duyarlar.
SU: Canlılar için en önemli kaynaklardan biri sudur. Su yaşam kaynağı olarak canlıların vücuttaki su dengesini korumak ve hayatlarının devamı için su olmadan yaşam olmaz.
HAVA: hava ve oksijen olmadan canlılar yaşamlarını sürdüremez. yemek ve su olmadan bir süre yaşansa da hava olmadan yaşam bir kaç dakika içinde yaşam biter.
BESLENME: Canlılar yaşamalarını sürdürebilmek için büyümeleri gerekir. Bu nedenlede beslenmeleri gerekir. Büyüyüp gelişerek nesillerini devam ettirirler. Devam etmeyen nesiller daha sonra yok olurlar.
GÜNEŞ: Canlılar için büyük önem taşımaktadır. Güneş bitkiler için fotosentez kaynağı olup, Canlıların yaşamalarını sürdürebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Çevremizde en çok kullanılan iletişim türleri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
canlılar yaşamını sürdürmek için nelere ihtiyaç duyarlar, canlilarin yasamini surdure bilmek icin nelere ihtiyac duyarlar, canlıların yaşamını sürdürebilmek için nelere ihtiyacı vardır, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için nelere ihtiyacı vardır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör