Klasör


Cumhurbaşkanlarımızın isimleri sırasıyla

Cumhurbaşkanlarımızın isimleri sırasıyla
5 Mart 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Cumhurbaşkanlarımızın tarihlere göre sıralı isimleri

cumhurbaşkanlığı

1. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk: 29 Ekim 1923’te göreve başladı. 10 Kasım 1938’de görevi başında vefat etti.

2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü: 11 Kasım 1938’de göreve başladı. 22 Mayıs 1950’de görevi sona erdi.

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar: 22 Mayıs 1950’de göreve başladı. 27 Mayıs 1960’ta yapılan darbe sonucunda görevi sonlandırıldı.

4. Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel: 27 Mayıs 1960’ta göreve başladı. 2 Şubat 1966’ta görevi sona erdi.

5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay: 28 Mart 1966’ta göreve başladı. 29 Mart 1973’te görevi sona erdi.

6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk: 6 Nisan 1973’te göreve başladı. 6 Nisan 1980’de görevi sona erdi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren: 12 Eylül 1980 Darbesi’nden sonra 9 Kasım 1982’de göreve başladı. 9 Kasım 1989’da görevi sona erdi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal: 9 Kasım 1989’da göreve başladı. 17 Nisan 1993’te görevi başında vefat etti.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel: 16 Mayıs 1993’te göreve başladı. 16 Mayıs 2000’de görevi sona erdi.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: 16 Mayıs 2000’de göreve başladı. 28 Ağustos 2007’de görevi sona erdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: 28 Ağustos 2007’de göreve başladı. 28 Ağustos 2014’de görevi sona erdi.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 10 Ağustos 2014’de yapılan halk oylaması sonucunda ilk turda %52 oy alarak seçimi kazandı. 28 Ağustos 2014’de göreve başladı.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Madde döngüsü nedir nasıl gerçekleşir kısaca konulu makalemizi okudunuız mu?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör