Klasör


Elektrik enerjisinin yararları ve zararları nelerdir

Elektrik enerjisinin yararları ve zararları nelerdir
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Elektrik enerjisinin yararları

Elektrik enerjisi günümüzün önemli buluşlarının temelinde yatan enerji olarak kabul edilir. Bir çok alet ve makineler çalışmak için elektriğe ihtiyaç duyduklarından dolayı olmazsa olmazlar listesinde yer alır. Bilim insanlarının icatları olan lamba, araba ve iletişim araçlarının çalışmalarında gerekli malzemelerinden birisi olarak kabul edilir. Verimi yüksek kullanımı kolay olması ve ısı enerjisine dönüştürülmesi durumunda çok faydalı olabilmektedir.
elektrik enerjisinin yararları ve zararları

Elektrik enerjisinin zararları

Elektrik enerjisinin muhafaza edilemeyen bir enerji türü olması gelir. Çünkü elektrik enerjisi üretilmesiyle beraber hemen kullanılması mecbur olan bir enerjidir. Bu sebeple elektrik enerjisinin üretim ile tüketim arasında sürekli bir ilişki kurulmalıdır. Yine elektrik enerjisi üretim aşamasında bir aksaklık meydana gelmesi durumunda tüm vatandaşların yaşamsal faaliyetleri durur. Bundan dolayı, elektrik enerjisinin üretimi daima kesintisiz devam etmelidir. Tüm olasılıklar göz önünde bulundurularak bu sistemin işleyişi açısından yedek sistemler bulundurmaları mecburdur.
Elektrik enerjisinin bir diğer zararı üretiminin zorluğunun yanı sıra aynı zamanda dağıtımının büyük emek ve maliyet gerektirmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Karbonhidratların genel formülleri nasıldır konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
elektirik kulanim yararlari madeler halinde

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör