Klasör


Mikroskobik canlı nedir kısaca

Mikroskobik canlı nedir kısaca
3 Kasım 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Mikroskobik canlı nedir

Çevremizde yaşayan gözle göremediğimiz canlıları, ancak mikroskop yardımıyla görürüz. Bu nedenle bu canlılara mikroskobik canlılar denir.
Bu canlılar havada, karada (toprakta), suda ve diğer canlıların vücutlarında yaşarlar. Hem faydalı hemde zararlı olanları vardır.
Mikroskobik canlılar, çıplak gözle görülemeyen ancak mikroskop ile görülebilen organizmaların, genel adıdır. Mikroorganizmalar tek hücreli olsalar da, çok hücreli olanları da vardır. Halk arasında mikrop diye adlandırılan mikroorganizmalar, hücresel yapılı olanlar ve hücresel yapıda olmayanlar olmak üzere ikiye ayrılırlar.
Hücresel yapıda olanlar, bakteriler, mantarlar, protistler olarak adlandırılır. Hücresel yapıda olmayanlar ise virüsler, viroidler, prionlardır.
mikroskobik-canlilar

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Biyolojinin alt bilim dalları özet konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
mikroskobik canlılar nedir, Mantarların genel özellikleri mantarlar çok çeşitli olup yararlı ve zararlı olanları vardır Hangi mantarlardan ne gibi yarar ya da zarar görebiliyoruz, mikroskobik canlılar nedir kısaca, mikroskobik canlılar ve çevremiz, mikroskobik canlılar ve çevremiz özet

Mikroskobik canlı nedir kısaca Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Mavi kıl gibi olan şeyin adı nedir?

Sayfa başına git

Klasör