Klasör


Alkolün insana verdiği zararlar ile ilgili hikaye

Alkolün insana verdiği zararlar ile ilgili hikaye
18 Ekim 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Alkolün birçok zararları

alkolün zararları

Arif henüz 12 yaşında bir çocuktur.7.sınıfta okumakta ve derslerin de de başarılı olmak için elinden geleni yapmaktadır.Arif’in babası Servet bey asgari ücretle çalışan bir işçidir.Ailesini kıt kanaat geçindirmek için sabah saatlerinde evden çıkıyor ve akşam çok geç vakitlerde evine dönüyordu.Aile sürekli bir ekonomik sıkıntı içinde olduğu için Arif,bu durumun sıradan olduğunu düşünüyordu.Arif’in annesi Aiye hanım da bazen ev temizliğinde çalışıyor,ailesine maddi kaynak sağlıyordu.
Servet bey yine geç vakitte eve gelmiş ve annesi ile babasının tartışmalarına istemeden şahit oluyordu.
Aliye hanım:
-Saat kaç oldu? yine içki içmişsin ve sarhoşsun.Çocuk daha yeni yattı.Hergün içki içiyorsun.Hem paraları boşa harcıyorsun hem de sağlığın bozuluyor.
-Hasan bey:
-Karışma bana.İstediğimi yaparım.
Bu tartışmalar uzadıkça uzuyordu.Arif artık mutsuzlaşmış,derslerinde de geri kalmaya başlamış ve arkadaşları ile iletişiminde sıkıntılar baş göstermişti.Kendi ihtiyaçlarını almak istediği zaman bunu ailesine açık bir şekilde söyleyemiyordu.
Günlerden bir gün babası hastalanmış ve doktora hep birlikte gitmişlerdi.Yapılan muayeneler ve tetkiklerden sonra doktor:
-Hasan bey içkiyi hemen bırakmanız lazım.Zira karaciğeriniz artık çok yorgun.Bu şekilde devam ederseniz hayatınız tehlikeye girecek.
O gün eve geri dönmüşler,Arif babası ile konuşmuş ve içkinin zararlarını anlatmış,aile bütünlüğü ve dayanışması için babasından söz almıştı.Babası içkiyi bırakmak için çaba göstermiş ve uzun yıllar sonra içkiyi bırakabilmişti.
Özet:Bu hikayede içkinin zararları anlatılmaktadır.İçki aile bütünlüğünü sarsmış,maddi zorluklara neden olmuş,sağlık sorunlarını ortaya çıkarmış,ve çocukların eğitimlerini dahi etkileyen psikolojik travmalara neden olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Batıl inanç nedir toplumda yaygın olan batıl inançlara örnekler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
içkinin verdiği felaketler ile ilgili yaşanmış olaylar, sigara ve alkolün zararları ile ilgili kısa hikayeler, zararlı maddeler ilgili hikaye, alkol ve madde bağımlılığı ile ilgili bir öykü, alkol ile ilgili hikayeler kısa

Alkolün insana verdiği zararlar ile ilgili hikaye Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. adın soyadın dedi ki:

  teşekkür ederiz bunu yazanın ellerine sağlık

 2. max dedi ki:

  teşekkür ederiz bunu yazanın ellerine sağlık

 3. Bilinmiyor dedi ki:

  Çok zararlı olan alkol bağımlılık yapar.

 4. Zarar dedi ki:

  Bunu yazanin eline saglik

Sayfa başına git

Klasör