Klasör


Sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma konulu hikaye

Sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma konulu hikaye
1 Aralık 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma
sana yapılmasını istemediğin
Ayşe hanım beş katlı bir apartmanın ikinci katında kiracı olarak oturan bir ev hanımıydı. Hemen üçüncü katta oturan Aylin hanım sürekli olarak yukarıdan balkondan ve pencereden sofra silkeliyor,bazen balkondan halı çırpıyor,bu durum da Ayşe hanımı rahatsız ediyordu.Yemek kırıntıları,tozlar hep Ayşe hanımın çamaşırlarına ve balkonuna düşüyordu.Bu durumu Aylin hanıma söylemesine rağmen Aylin hanım bu duruma aldırış etmiyor,umursamıyordu.
Ayşe hanımın eşi Hasan bey ticaretle uğraşan kendi halinde bir adamdı.Dördüncü katta oturan Ali bey çalıştığı kurumdan emekli olunca evini satıp köye yerleşmeyi aklına koymuş ve bu durumu ailesini de anlatmış ve ikna etmişti.Bu haberi duyan Ayşe hanım durumu eşine anlatmış ve eşinin birikmiş parası ve banka kredisi ile evi satın almaya ikna etmeyi başarmıştı.
Dördüncü kattaki evi satın alan Ayşe hanım ve Hasan bey eve yerleştikten sonra aynı durumu kendisi de yapmaya başlamış.Yani sofra silkeliyor,halı çırpıyordu.Aylin hanım bu durumdan rahatsız olsa da Ayşe hanıma bir şey diyemiyordu.Zira kendisi de bir zamanlar aynı kötü davranışlar içinde idi.Bu durumdan pişman olmuş ama artık çok geç olmuştu.
Buradan çıkartılacak olan ders sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Bir milletin varlığını sürdürebilmesi için dayanışma neden önemlidir konulu makalemizi okudunuız mu?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör