Klasör


Türkiye’yi anlatan kısa yazı

Türkiye’yi anlatan kısa yazı
19 Mart 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

güzel türkiye
Türkiye Asya ve Avrupa kıtasını birleştiren, köprü görevi yapan, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kültürel değerleri çok fazla olan güzel bir ülkedir.Jeopolitik önemi fazla olan bir ülkedir. Türkiye sevgi saygı ve hoşgörü ülkesidir.Bir çok din,ırk ve mezhebe sahip insanların birlikte yaşadığı doğal, kültürel, güzellikleri çok olan bir ülkedir.Halkının % 98’i Müslümandır.Yedi coğrafi bölge ve 81 tane il vardır.Ülkenin genelinde ılıman iklim hüküm sürerken karasal ve Akdeniz iklimi daha çok görülmektedir. Ekonomisi tarım sanayi turizm ve hayvancılık yönünden canlıdır.Tarım alanları çok elverişlidir.Her çeşit sebze ve meyve yetiştirilmektedir.Karadeniz bölgesinde çay ve fındık üretimi çok fazladır.Akdeniz bölgesinde seracılık yapılırken dört mevsim tarım yapılabilmektedir.Yeraltı zenginlikleri de fazla olan Türkiye2de değişik madenler çıkartılmaktadır.Nüfusu yaklaşık 72 milyon kadardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Kıyıdan ayrılmaya cesaret eden insan engin okyanuslara ulaşır düşünce yazısı konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
türkiye yi genel anlamda tanıtan bir yazı, türkiyemizi anlatan yazılar, türkiyeyi anlatan yazılar, türkiyeyi anlatma, ülkemizi tanıtan yazı

Türkiye’yi anlatan kısa yazı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ilbey şen dedi ki:

    süper bir site buuu

Sayfa başına git

Klasör