Klasör


Adalet ile ilgili kompozisyon örneği

Adalet ile ilgili kompozisyon örneği
21 Ocak 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Adalet ile ilgili kompozisyon

Adalet hukuk hak kompozisyon

Adalet, birden fazla insanın aynı ortamda varlığını sürdürebilmesi için gereken olgulardan birisidir. Kişilerin birbirinin haklarına saygı göstermesini destekleyen, bu haklar ihlal edildiğinde işleyen ve gerekenin uygulanmasını öngören olguya adalet denir.

İnsanlar varolduğu günden beri resmi veya resmi olmayan yollarla adaleti sürdürmeye çalışmıştır. Eskiden bu durum manevi duygu ve düşüncelerle kontrol altına alınmaya çalışılmış olsa da günümüzde adaleti kurumsal yapılarla somutlaştırmak mümkündür. Adaletin temelini kurallar oluşturur. Milyarlarca insanın aynı gezegeni paylaşması büyük çoğunlukla kurallarla mümkün olabilmektedir. Adalet olgusu devletten devlete değişse de evrensel olarak adalet anlayışı da vardır. Adalet, belli yaptırımlarla suç işleyen ve huzurun bozulmasına sebep olan insanların cezalandırılıp toplumdan arındırılmasına yardımcı olan kavramdır.

Dünyada her geçen gün artan kaosun azaltılabilmesi veya engellenebilmesi için adaletin devamlı olarak geliştirilmesi gerekmektedir. Adaletin sağlanmasının ilk aşaması kuşkusuz insanların bilinçlendirilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
adaletle ilgili kompozisyon, adalet ile ilgili kompozisyon örnekleri, adalet nedir kompozisyon, adaletle ilgili kompozisyon örnekleri, adalet hakkında kompozisyon

Adalet ile ilgili kompozisyon örneği Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. cansu ertunç dedi ki:

    güzel olmuş teşekkür ederiz bundan 100 bekliyoruz

  2. zehra dedi ki:

    sizin sayenizde öğretmenim ödevimi çok beğendim

Sayfa başına git

Klasör