Klasör


Bakmak ve görmek arasındaki farkı anlatan kompozisyon örneği

Bakmak ve görmek arasındaki farkı anlatan kompozisyon örneği
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

bakmak ve görmek

Bakmak ve görmek arasındaki fark
Hepimizin başına gelen bir durumu anlatmak istiyorum.Bakmak ve görmek her zaman aynı gibi algılanmakta fakat bakmak ve görmek aynı şey demek değildir.İnsanların bir yere bakması orayı görmesi anlamını taşımamaktadır.
Bazen dalgınlıktan bazen de ilgimizin olmamasından bir yere bakarız ama oradaki şeyi görmeyebiliriz.Görme işi gözle yapılır ama algılama beyin ile yapılır.Örneğin bir okula bakarız ama o okuldaki öğrencilerin yaptıklarını göremeyiz.Aslında orada olup bitenlere bakıyoruz dur. Fakat beyin başka şeyler ile meşgul olduğu için bakarız ama göremeyiz.Yada bir arkadaşınız gelir ve “geçen gün yüzüme baktın yanımdan geçtin ama selam vermedin” der.Bu gibi durumların hepsi bakmak ve görmek arasındaki farkı ortaya koymaktadır.
İnsanların bakması ve görmesi konusunda ekleştirilmemeleri gerekir.Zira burada önemli olan gözlerin baktığı yer değil beyinlerin baktığı yerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Dürüstlük ve güvenilirlik insana neler kazandırır kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bakmak ile görmek arasındaki fark ile ilgili kompozisyon, bakmak ve görmek kompozisyon, görmek ile ilgili kompozisyon, Görmek bakmaktan daha zor bir durumdur ile ilgili kompizsyon, bakmak ve görmek arasındaki fark nedir vikipedi

Bakmak ve görmek arasındaki farkı anlatan kompozisyon örneği Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Bazen bakıyorsun ama göremiyorsun, bazende görsen bile gördüğünü fark etmiyorsun

Sayfa başına git

Klasör