Klasör


Bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon örneği

Bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon örneği
9 Ekim 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon
Cehaletin zararları

İnsanların en tehlikeli olanları cahil olanlardır diye bir söz vardır.Bu da cehaletin ne kadar kötü ve tehlikeli olduğunu anlatmak için yeterlidir.İnsanların bilgili olmaları kendilerini yetiştirmeleri ve eğitim almaları onların birey olarak kaliteli bir insan,toplum olarak da gelişmiş bir toplum yapar.

bileşnle bilmeyen bir olur mu

Zumer suresinin 9.ayetinde Cenabı Allah “bilen ile bilmeyen bir olur mu?” diye sormakta,bizleri düşünceye ve eğitime sevk etmektedir.Bilen insanların yani eğitim alanların başka insanlara da faydası olur iken; cahil olanların hem kendilerine hem de başkalarına zararları dokunabilir.Bilgi paylaştıkça büyür ve başkalarına ışık tutar.Onların da bilgilenmesine ve kalite olarak yükselmesine vesile olur.

İnsanların başlarına gelen tüm olumsuzlukların geneli bilgisizilik ve cehaletten gelmektedir.Bugün insanların araştırma yapmadan,sağdan soldan duydukları ile bir çok şeyi doğru kabul etmesi,toplumun cehaletine katkı sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır.

İnsanlar en azından kendilerini ilgilendiren konularda araştırma yapmaları,öğrenmeleri gerekir.Özellikle dini emir ve yasaklarını öğrenmeli ve dini yanlış anlamaların önüne geçerek,gerçek bir dini yaşayabilmeli ve öğretebilmelidirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Edebi eserler toplumsal bir yansımadır kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hiç bilenle bilmeyen bir olurmu kompozisyon, deki hiç bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon, hiç bilenlerle bilmeyenler bir olurmu ile ilgili kompozisyon, bilen ile bilmeyen bir olmaz kompozisyon, Bilen ile bilmeyen bir olurmu açıkla

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör