Klasör


Cambaz ipte, balık dipte gerek ile ilgili kompozisyon

Cambaz ipte, balık dipte gerek ile ilgili kompozisyon
11 Haziran 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Cambaz ipte, balık dipte gerek atasözü ile ilgili kompozisyon örneği

cambaz

Her insanın uzmanlık alanı farklıdır

İnsanlar her işi ustasına bırakmalı,uzman olduğu konularda işini yapmalı ve bilmediği işlere kalkışmamalıdır.Her insanın bilgili olduğu konular farklı olmaktadır.

Atasözünde anlatıldığı gibi cambaz ipte balık dipte gerek.Kimse kimsenin uzmanlık ve bilgili olduğu alanda bulunmamalı ve onların işlerine karışmamalıdır.Örneğin evimizde su tesisatı arızalı olduğu zaman usta çağırmalı;şayet biz yapmaya kalkar isek daha zararlı olabilmektedir.Hem paramız hem de emeğimiz boşa gidecektir.Herkesin herşey hakkında bilgili olması yada uzman olması mümkün değildir.Herkes kendi alanında iş yapmalı olması gerektiği gibi davranmalıdır.

Bu durum sadece iş konusunda değil hayatın her alanında olmalıdır.Kim ne zaman nerede olacağını,duracağını bilmelidir.İnsanların belli konularda ihtisaslaşması onların o konuda uzman olmalrı anlamına gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
cambaz ipte balık dipte gerek kompozisyon, cambaz ipte balık dipte gerek atasözünün hikayesi, cambaz ipte balık dipte gerek ile ilgili kompozisyon, cambaz ipte balık dipt gerek, cambaz ipte balik dipte gerk atasozu ile kompozisyon

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör