Klasör


Can çıkar huy çıkmaz atasözü kompozisyon örneği

Can çıkar huy çıkmaz atasözü kompozisyon örneği
21 Haziran 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Can çıkar huy çıkmaz atasözü kompozisyon

Her insanın kendine göre birtakım kişilik özellikleri vardır. Bu kişilik özellikleri doğumundan ölümüne kadar gelişir, lakin değişmesi pek görülen bir olay değildir.

İnsan doğduğu andan itibaren içsel ve dışsal unsurların etkisiyle bir kimlik kazanır. Kişinin sahip olduğu bir huy, bir mizaç vardır. Kişinin zevkleri ve benzeri değişiklik gösterse bile mizacı pek değişmez. İnsan özünde aynı kişidir. Bu nedenle çevremizdeki insanları olduğu gibi kabul etmek konusunda hayatımız boyunca pek çok öğüt alırız. Bunun sebebi bizim de etrafımızdaki diğer insanların da aynı kişilik özelliklerini koruyacağımızdır.

İnsanları geliştirmek mümkündür ancak değiştirmek pek mümkün değildir. Bu nedenle onları o şekilde kabullenmeliyiz. Biz nasıl değişmemeyi tercih ediyorsak, aynı şekilde herkes aynı tercihte bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acele giden ecele gider kompozisyonu konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
can çıkmayınca huy çıkmaz kompozisyon, can cikmadan huy cikmaz ile ilgili hikaye, can çıkmayınca huy çıkmaz kompozisyon kısa, can çıkmadan huy çıkmaz kompozisyon örnekleri, can çıkmayınca huy çıkmaz atasözü ile ilgili kompozisyon

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör