Klasör


Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon örneği

Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon örneği
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon
Temiz Çevre 
Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak ve çevre kirliliğini önlemek için biz insanlara büyük görevler düşmektedir.Zira çevreyi kirleten de yine bizleriz.Çevrenin temiz olması tüm canlıların daha sağlıklı olması anlamına gelmektedir.
cevre-kirliligi-kompozisyon
Çevre kirliliğini önlemek için,ilk başta eğitimin artması gerekmektedir.İnsanların çevre hakkında bilinçli olmaları gerektiği anlatılmalıdır.Fabrikaların kimyasal ve diğer atıklarının denize yada doğaya boşaltmaması gerekir.Fabrikaların bacalarında gelişmiş filtreler olması gerekir.İnsanların doğaya arkadaş gibi yaklaşmaları,çevreye çöp atmamaları lazım.Araçların egzoz bakımları ve kontrolleri aksatılmadan yapılması gerekir. Ormanların korunması,ağaç kesimlerinin kontrollü olması gerekir.Ses kirliliğinin önlenmesi gerekir.Çok ihtiyaç olmadığı sürece özel araçlar ile trafiğe çıkmamak,toplu taşıma araçlarını kullanmak gerekir.
İnsanların çevreye olan duyarlılığı ilk önce kendi yakın çevresinden başlamalı,ondan sonra toplum olarak duyarlı olmak gerekir.Devletin de çevreyi koruma konusunda yasalar çıkartması ve bu yasaların caydırıcı olması gerekir.Temiz bir çevre hepimizin hakkıdır.Gelecek nesillere de temiz bir dünya bırakmak görevimizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Dürüst ve güvenilir olmak ile ilgili kısa hikaye konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız, çevre kirliliğini önlemek için neler yapılmalıdır, çevre kirliliğini önlemek için neler yapılmalı, Çevre kirliliğini önlemek için neler yapabiliriz, Çevre kirliliğini önlemek için alınacak önlemler ile ilgili bir hikaye

Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon örneği Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür ederim işime çok yaradı

 2. Ali dedi ki:

  Çok güzel olmuş muhteşem çevreyi temiz tutalım

 3. Yiğit Akyol dedi ki:

  bence çok güzel

 4. enes bayram dedi ki:

  valla işime çok yaradı hocaya 1 haftadır getirecem diyorum o resmi çok sevdim ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Sayfa başına git

Klasör