Klasör


Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kompozisyon örneği

Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kompozisyon örneği
12 Ekim 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kompozisyon
cumhuriyetve atatürk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk konulu komposizyon,Cumhuriyet ve kazanımları kompozisyon.

Cumhuriyet ve Atatürk

Bizler, Cumhuriyeti halkın kendi kendini yönetmesi olarak kısaca anlamaktayız.Cumhuriyet bir kazanımdır, ve bunu bizlere kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’tür.Atatürk millete,halka hak ettiği değeri aslında Cumhuriyet ile vermiştir.
Atatürk’ün “Gençler!Cumhuriyeti biz kurduk,onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiziniz”sözü aslında gençlerin bu ülke için çok çalışması gerektiği ve cumhuriyete sahip çıkmasını anlatmaktadır.Atatürk ve arkadaşları bu ülke için çok büyük emekler vermiş,büyük fedakarlıklar yapmıştır.
Cumhuriyete sahip çıkmak ancak bizlerin onun kıymetini bilmesi ve milli değerlere sahip çıkması ile olur.Atatürk’ün izinden gitmek gençlerin ve her vatandaşın asli görevi olmalıdır.Zira Cumhuriyet bugünden yarına kurulmamıştır.Bu uğurda binlerce şehit verilmiş,bedeli çok ağır olmuştur.Özgürlük,demokrasi gibi kavramlar sadece kelime olarak değil özde benimsenmeli,bunların önemi bilinmelidir.
Bugünlere gelen ülkemizin gelişmesinde,kalkınmasında Cumhuriyet ve onu kuran Atatürk’ün imzası vardır.Şayet Cumhuriyet olmasa idi bizler halen geri kalmış ülkeler seviyesinde olurduk.Bu nedenle çok çalışmalı,Atatürk’ün işaret ettiği noktalara varmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk ve cumhuriyet kompozisyon, cumhuriyet ve atatürk ile ilgili kompozisyon, atatürk ve cumhuriyet ile ilgili kompozisyon, atatürk ve cumhuriyet ile ilgili kompozisyon örnekleri, Ataturk ve cumhurıyetle ılgılı kompozısyon

Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kompozisyon örneği Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. hayati dedi ki:

    eğitim ve okul

  2. Anonim dedi ki:

    Atatürk cumhuriyeti kurarak bize güzel bir yönetim şekli sundu. Atamıza Teşekkür ederiz.

  3. Anonim 2 dedi ki:

    Çok teşekkürler emeğinize sağlık

Sayfa başına git

Klasör