Klasör


Dürüstlük ve güvenilirlik insana neler kazandırır kompozisyon örneği

Dürüstlük ve güvenilirlik  insana neler kazandırır kompozisyon örneği
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Dürüstlük ve güvenilirlik insan
Dürüstlük ve güvenilirlik insana neler kazandırır
İnsanların dürüst olması aynı zamanda güvenilir olması demektir.İnsanların erdemli,çalışkan olması dürüst olması,ahlaklı olmaları bir çok pozitif yönleri barındırmaktadır.Sözünde duran emanete sahip çıkan insanlar herkes tarafından takdirle karşılanır ve güvenilir olurlar.
Hayatımız içinde bir çok insan tanırız.Bu insanlara kendi açımızdan değer verirken bazı özelliklerini göz önüne alırız.Bir insana iş yaptıracağımız zaman dürüst olanını tercih ederiz.Esnaftan alış veriş yaparken dürüst olanlardan yaparız.Yani tüm bunlar aslında insanların dürüst ve güvenilir olmalarının kazancıdır.Yalancı olan sözünde durmayan insanlara sadece bir kere kanarız.Ondan sonra her zaman güvenebileceğimiz insanlar olması için çabalarız.Aile gibi kutsal kurumlarda bile dürüstlük ve güvenilir olmak önemlidir.İnsanlar evlenirken sadece fiziksel özelliklerden dolayı değil aynı zamanda güvenebilecekleri insan olması özelliklerine bakar.
Dürüstlük ve güvenilir olmak birbirlerine paraleldir.Dürüst olmayan kimse aynı zamanda güvenilmezdir.İnsanlar namlarıyla yürür. Namınız iyi olursa her kapı size açılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
dürüslü, dürüstlük ve güvenirlik, dürüstlüğün bir insana faydaları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör