Klasör


Farklılıklara saygı duymak ile ilgili kompozisyon örneği

Farklılıklara saygı duymak ile ilgili kompozisyon örneği
18 Haziran 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Farklılıklara saygı duymak ile ilgili kompozisyon

Dünyada milyonlarca insan bir arada yaşamını sürdürmektedir. Bu durumda aynı ortamı paylaşmak kaçınılmaz gerçektir. Ortak yaşam alanında düzensizliğe sebebiyet vermemek için gereken ilk şey insanların birbirine saygı duymasıdır.

Kuşkusuz insan pek çok niteliklere sahip bir canlıdır. Her insan başka niteliklere sahiptir. Bu durumda kimse kimseye benzemez. İnsanlar birbirlerinden farklı fikirlere ve bakış açılarına sahip olabilir. Bu durum insanların ortak bir yaşam alanına sahip oldukları gerçeğini değiştirmez. Bu durumda gereken şey kişilerin birbirlerinin fikirlerine saygı duymayı öğrenmeleri olacaktır. Bizim gibi düşünmeyen bir insanı bizimle aynı fikri paylaşmaya zorlayamayız. Böyle olduğunu düşünüyorsak o kişinin de bize aynı zorbalığı uygulama hakkı olduğunu kabul etmiş sayılırız. Halbuki düşüncenin sınırı yoktur ve insan bu sınırların dışında olduğu için suçlanamaz.

Dünyada farklı yaşam tarzları ve farklı düşünceler her zaman yaşamıştır. Bu durum çeşitli zenginlikleri beraberinde getirmektedir. Nitekim insan gibi düşünen bir varlığın farklılıklarına saygı duymak en doğal davranış biçimi olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
farkli dusuncelerle ilgili kompozisyon, farklı fikirlere saygı duymak ile ilgili kompozisyon örnekleri, farklı bakış açılarına saygı, farkli dusunceler saygiyla ilgili yazilar, farklı fikirlere sahip olmak ile ilgili kompozisyon

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör