Klasör


İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyon örneği

İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyon örneği
11 Ocak 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır
iğneyi kendine çuvaldızı başkasına
İnsanların empati yapması başkalarını daha iyi anlamasına neden olur.Empati yapmak karşımızdaki insanın yerine kendimizi koymak demektir.Onun hissettiklerini hissetmek,onu anlamak ve ona göre hareket etmek gerekir.Bu nedenle davranışlarımızda sadece ben odaklı olmamak gerekir.
İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır atasözünde anlatılmak istenen şeyin aslında başkalarına zarar verecek şeyi yapmadan önce düşünmek gerekir.Onun yerinde ben olabilirdim düşüncesini hakim kılmak insani duygularımızı ön plana çıkarmak amaçlanmalıdır.Zira hepimiz insanız ve insani değerlerimizden asla vazgeçmeden hareket etmek gerekir.Bir eylemi yapmadan önce bu karşımızdaki insana zarar verir mi diye düşünmek gerekir.Bizim yapamayacağımız şeyleri başkalarından istemek ne kadar doğru olur?
Hayatımız toplum içinde geçmekte ve her zaman insanlar ile iletişim halindeyiz.Etkileşimleri düşünmeli insanların yüklerini bilmeli ve onlara en az zarar verecek şekilde hareket etmeliyiz.Empati yapmayı her zaman hayatımızın içinde tutarak davranışlarımızı belirlemeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız "Sizin en hayırlınız ahlakı en güzel olanınızdır." hadisi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır ile ilgili hikaye, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyon örnekleri, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyon, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyonu, iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır ile ilgili kompozisyon

İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır kompozisyon örneği Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    kendisinden önce başkasını düşünmekle ilgili kompozisyon örneği yazarmısınız

Sayfa başına git

Klasör