Klasör


Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon kısa

Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon kısa
16 Temmuz 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon

Başkasına zarar bize zarar demektir

İnsanların her zaman yaptıkları yada yapacakları hareket ve davranışların bir karşılığı,bir tezahürü vardır.Bu nedenle ilk önce düşünmek ve karlarını, zararlarını hesap etmek gerekir.Bilinmelidir ki kişi yaptığı her hareketten sonra bir netice olacaktır.

Rüzgar eken fırtına biçer atasözünde anlatılmak istenen şeyin aslında insanların yaptıkları davranışların,eylemlerin bir neticesi olacağı ve bu neticenin en çok kendisini ilgilendirdiğidir.Örneğin başkasına küfür eden birisinin sinirlenip kendisine vurması gibi.Yani eğer o küfürü etmese kendisine vurulmayacaktı.Bu nedenle insanların başkalarına zarar vermemesi ve verdiği takdirde kendisinin daha büyük zararlar ile karşılaşacağı unutulmamalıdır.

Hayat içinde başımıza bir çok olayların gelebilmesi bizlerin yaptığı yanlış ve hesapsız durumlardan olduğu da bilinmelidir.Hayatımızda yapacağımız her hareketin başkalarına zarar vermemesi için önceden hesap edilmesi ve düşünülmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
rüzgar eken fırtına biçer kompozisyon, rüzgar eken fırtına biçer kompozisyon kısa, rüzgar eken fırtına biçer atasözü ile ilgili kompozisyon

Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon kısa Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gelincik dedi ki:

    ne ekersen daha fazlasını biçersin

Sayfa başına git

Klasör