Klasör


Sorumluluk ile ilgili kompozisyon örneği

Sorumluluk ile ilgili kompozisyon örneği
23 Şubat 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Sorumluluk ile ilgili kompozisyon
sorumluluk
İnsanların üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesi,vazifelerini bilmesi,yetki alanı içerisini kontrol etmesi,düzen ve intizamın tesisi için yapılması gerekenleri yapması kısaca sorumluluk olarak adlandırılmaktadır.
Her insanın hem kendine hem de başkalarına karşı görevleri vardır.Bu görevleri yaparken sorumluluk duygusu ile hareket etmesi kişinin işlerini tam ve sağlıklı yapmasını sağlar.Sorumluluk daha çocuk yaşlardan ile başlayan ve kazanılması için aile büyüklerinin destek olduğu bir husustur.Zira sorumluluk duygusu insanların gelecekte hayatlarında başarılı olması için de önemlidir.Sorumluluğu olan çocuklar derslerini düzenli yapar,bu da başarıyı yaynında getirir.Boşvermek,umursamamak sorumluluğun zıttı olan davranışlardır.Bu davranışlar ise kişinin toplum tarafından sevilmemesi,yalnız bırakılmasına neden olur.
Hayatımızın düzenli,başarılı,olması sorumluluk ile olmaktadır.Bir babanın çalışması ailesine bakması,çocukların oyuncaklarını toplaması,derslerini yapması,çalışan bir insanın işe vaktinde gidip,özveri ile çalışması bazı sorumluluk örnekleridir.
Hayatın ve toplumun düzeni sorumluluklar ile olmaktadır.Başkalarının haklarını gözetmek,saygılı olmak,her konuda duyarlı davranmak gibi konular da sorumluluk gerektirmektedir.Bazı sosyal sorumluk etkinlikleri de bu yüzden yapılmaktadır.Bu nedenle insanların bu duyguyu küçük yaşlarda edinmemeye başlaması önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
sorumluluk ile ilgili kompozisyon, sorumlulukla ilgili kompozisyon, sorumluluk ile ilgili yazı, sorumluluk kompozisyon, sorumlulukla ilgili deneme

Sorumluluk ile ilgili kompozisyon örneği Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. ELANUR dedi ki:

  çok teşekkür ederim harika bilgiler var burada

 2. rukiye dedi ki:

  gerçekten çok güzel olmuş çok da bilgilendirici olmuş
  saolun tşkkür ederim

 3. Tuana Akgül dedi ki:

  Çok teşekkür ederim bana yardımcı oldun

 4. Zeynep Eylül Meşinci dedi ki:

  Çok güzel bir yazı, çok bilgilendirici olmuş

 5. gamze dedi ki:

  çok güzel olmuş ödevim de çok yardımcı oldu

Sayfa başına git

Klasör