Klasör


Basıncın günlük hayatta kullanım alanları nelerdir

Basıncın günlük hayatta kullanım alanları nelerdir
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Basıncın günlük hayatta kullanımı

Basıncın günlük hayatta kullanımı

Basınç günlük hayatta aslında birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sıvıların basıncı iletmesi özelliğinden sıkça yararlanırız. Pistonlar, kaldıraçlar ve birçok alanda sıvıların basıncı iletmesini kullanırız. Basınç gazlar ve sıvılara uygulandığında ortaya çıkan etkiler günlük hayatta çok kullanılmaktadır. Bunlar daha çok araçlarda kullanılır.

Örneğin pistonlar, kaldıraçlar, ağırlık tutucular gibi aletler basınç sayesinde kuvvet uyguluyorlar. Sıvı ve gazın sıkışması sonucunda uyguladığı basınç bunlara etki yaratarak ağır bir yükü kaldırmalarına imkan sağlarlar. Basınçlar farklı alanlarda dahi faydalanılır örneğin iğne yapılırken dahi içindeki sıvıyı aktarmak için arkasından uygulanan basınç sonucunda etki yaratır. Gaz basınçlar genelde parfümlerde görülebilir örneğin parfüm, deodorant, yangın söndürme tüpleri, ocak tüpleri gibi basınç etkisi ile birlikte içresinde bulunanları dışarıya çıkartırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Daha güzel bir çevrede yaşayabilmek için neler yapılabilir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
katı sıvı gaz basıncının günlük hayatta kullanımı, gaz basıncına günlük hayattan örnekler, katı sıvı gaz günlük hayatta kullanımı, ga basıncı kullanım alanları, gunluk hayat ornekleri uzerinden basincin hayatimiza etkileri

Basıncın günlük hayatta kullanım alanları nelerdir Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. asya dedi ki:

  çoooookkkk iiyiiii

 2. oruç can dedi ki:

  ben çok beğendim süper bayıldım

 3. melike dedi ki:

  Saolun

 4. şerife dedi ki:

  en güzel en kısa olan elinize sağlık diyorum

 5. irem dedi ki:

  Bayıldım

Sayfa başına git

Klasör