Klasör


Çevkonun yaptığı çalışmalar nelerdir

Çevkonun yaptığı çalışmalar nelerdir
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Çevkonun Yaptığı Çalışmalar
Çevko Hakkında Bilgi

çevko

Çevko (Çevre Koruma Ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) Türkiyedeki atıkların değerlendirilmesi geri dönüşümle kazanılmasını sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

ÇEVKONUN ÇALIŞMALARI

Sanayinin görüşlerini tüm paydaşlara ileterek atık yönetimi ile ilgili çağdaş yasal altyapının oluşturulmasına katkıda bulunmak.
Yasal altyapı çerçevesinde kaynağında ayrı toplama ayırma ve geri dönüşüm uygulamalarının ülke geneline yayılması için yerel yönetimlerle işbirliği yapmak.
Sanayinin sorumluluğunu üstlenmek ve yerine getirmek.
Atık yönetimi konusunda yurtiçi ve yurtdışı uygulamalarını dikkate alarak bilgi birikimini sağlamak çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkin tanıtım eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmak AR-GE çalışmalarına katılmak ilgili paydaşlara danışmanlık ve teknik destek vermek.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKASI

Türkiye’de çevrenin korunması kaynak israfının önlenmesi ekonomiye katkı amacıyla ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda uzmanlaşmış Türkiye’nin lider kurumu kimliğiyle müşterilerine/paydaşlarına ve topluma güvenilir ve kaliteli hizmet sağlamak.
Geri kazanım bilincini yaygınlaştırmak için sanayi kuruluşlarına yerel yönetimlere lisanslı firmalara ve çalışanlarına eğitimler vermek. Tüketicilere gençlere ve çocuklara yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapmak.
İlgili yasal düzenlemelere Avrupa kuruluşu PRO Europe’nin temsilcisi olarak kullandığı Yeşil Nokta işareti ve sisteminin gereklerine ve diğer şartlara uymak.
Yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli iyileştirmek amacıyla yönetim sistemi şartlarına uyarak hedefler belirlemek bu hedefleri gözden geçirmek ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Toplumun ortak değeri olan türküler insanları birbirine nasıl yaklaştırır konulu makalemizi okudunuız mu?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör