Klasör


Çevre kirliliğinden kimler nasıl etkilenir

Çevre kirliliğinden kimler nasıl etkilenir
23 Ekim 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Çevre kirliliğinin etkileri nelerdir
çevre kirliliği

Çevre kirliliği doğadaki bütün canlıları ve bitkileri etkilemektedir. Gelişen teknoloji ve sanayi artışı çevre kirliliğine neden olur. Çevre kirliliği çeşitli gruplara ayrılır bunlar hava kirliliği, su kirliliği ve toprak kirliliğidir.

Hava kirliliği: Fabrikalarda evlerde kullanılan kömür ve petrol gibi yakıtların havaya bıraktıkları zehirli gazlardan hava kirliliği oluşur. kirli havayı soluyan insanlar hastalanır, Ayrıca hava kirliliği bazı hayvan türlerinin de etkilenmesini sağlar. Hava kirliliği sonucu asit yağmurları başlar buda bitkilerin zara görmesini sağlar.
Su kirliliği: fabrika ve kanalizasyondan denizlere ve akarsularına atılan zehirli atıklar hem insanların hemde suda yaşayan canlıların ölümlerine sebebiyet verir.
Toprak kirliliği: Toprağa atılan atıklar toprakta yetişen bitkilerinde zehirlenmesi sonucu bunları tüketen insan ve hayvanlarında zehirlenmesini sağlayarak hastalanmalarına neden olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız İnsanların fiziksel özellikleri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çevre kirliliği kimler nasıl etkiler kısaca, çevre kirliliği hayvanları nasıl etkiler, Çevre kirliliğinden kimler nasıl etkilenir, çevre kirliliğinden nasıl etkilenir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör