Klasör


İnsanlar niçin toplu halde yaşarlar

İnsanlar niçin toplu halde yaşarlar
9 Nisan 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların toplu halde yaşamalarının nedenleri nelerdir

İnsanlar tarih boyunca topluluk halinde bir arada bulunmuşlardır. Bunun en önemli sebebi ise insanın sosyal bir varlık olmasıdır. Sosyal bir varlık olan insan her zaman diğer insanlara ihtiyaç duyar.

İlkel çağlardaki insanların topluluk halinde yaşamalarının sebebi vahşi hayvanlardan korunmaya çalışmalarıdır. Ardından paranın bulunması ile birlikte insanlar daha rahat bir yaşam sürmek için topluluk halinde yaşamaya başlamışlardır. Meslekler oluştukça kişiler diğer insanların varlığına ihtiyaç duymuş bu durum da topluluk halinde yaşamayı gerekli hale getirmiştir.

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaları ancak diğer insanlar ve meslek grupları sayesinde mümkün olmaktadır. Toplumda herkesin yaptığı iş farklıdır ve bu meslekler kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için son derece gereklidir.

İnsanlar tek başlarına yaşamış olsalardı hem yaptıkları işin bir anlamı kalmayacak hem de tüm işlerini kendileri yapmak zorunda kalacaklardı. Bu nedenle her insan diğer insanlara ihtiyaç duymakta ve insanlar topluluk halinde yaşamaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ağaçların insanlara faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör