Klasör


İstiklal Marşını dinlerken ve okurken hissettiklerimiz ile ilgili kompozisyon

İstiklal Marşını dinlerken ve okurken hissettiklerimiz ile ilgili kompozisyon
7 Mart 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

İstiklal Marşını dinlerken ve okurken hissettiklerimiz

İstiklal Marşı

İstiklal Marşı
Ülkemizin özgürlük ve bağımsızlık marşı olan İstiklal Marşını dinlerken hepimiz hem hüzünlenir hem de gurur duyarız.Gurur duyarız çünkü İstiklal Marşı bizim ülkemizin özgürlüğünü simgelemektedir. Hüzünleniriz çünkü şehitlerimiz, gazilerimiz ve bu ülke için canını veren insanları hatırlarız.

İstiklal Marşı ülkemizin bağımsızlık mücadelesini anlatmaktadır.Bayrağımız için gelecek nesiller için vatan için canını hiç düşünmeden veren insanların varlığı bizleri gururlandırmaktadır.”Korkma! sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” okunurken bir gurur ve cesaret kaplar içimizi.Bayrağımızın renginin al olması şehitlerin kanını simgelemektedir.Şehitlerimiz saygıyla anarken aynı zamanda hüzünlenmemek elde değildir.Vatanımızı onlara borçluyuz.İşte tüm bu duygular harmanlanarak İstiklal Marşını okurken ve dinlerken hepsini bir arada yaşarız.

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen milli şair Mehmet Akif Ersoy’u da aklımızdan geçirmeden dinlemek yada okumak mümkün değildir.Bu vatan hepimizin vatanıdır.Bu duyguları hissetmek ve yaşatmak ülkemizi daha çok sevmemize, sahip çıkmamıza vesile olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Teknolojik ürünlerin toplum hayatına olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
istiklal marşını okurken hissettiklerimiz ile ilgili kompozisyon, istiklal marşı 2 kıta, istiklal marşını soylerken ve dinlerken en guzel duygu

İstiklal Marşını dinlerken ve okurken hissettiklerimiz ile ilgili kompozisyon Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. eylül dedi ki:

    Çooooook güzel olmuş

  2. Anonim dedi ki:

    Bunu benbunu okuduğumda kendimden gurur duydum

Sayfa başına git

Klasör