Klasör


Önemli simyacılar kimlerdir

Önemli simyacılar kimlerdir
17 Ekim 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Önemli simyacılar kimlerdi isimleri nelerdir

Ebu Musa Cabir Bin Hayyan : Müslüman, simyacı, düşünür . Modern anlamda kimyasal araç gereçler ve deneyler yapmıştır. Damıtmayı tanımlamıştır.

Robert Boyle : 5 Ocak 1627 tarihinde doğan ünlü simyacı 1691 30 Aralık günü hayatını yitirmiştir.İrlandalı doğa filozofu, kimyager, fizikçi, kâşif ve bir bilimadamıydı”. En çok matematik ve fen alanında yaptığı çalışmalarla simya bilimine katkıda bolca bulunan bir simyacıdır.

Paracelsus : 1493 yılında doğan ünlü simyacı ,dönemin en önemli simyaacılarından birisidir. buluşlarla dolu bir hayat yaşadıktan sonra 1541 yılında hayata veda etmiştir. Paracelsus ilk olarak işine doktor olarak başlamış, birçok başarısından sonra şifacılığı ile tanınmıştır. Doktor olmasına rağmen, simyanın tıptan ayrılamayacağını söylemiş ve doğa ve insan üzerine bir çok çalışma yapmıştır.

Nicholas Flamel: 15. yüzyılda dünyaya gelen önemli bir Fransız simyacı olan Nicholas Flamel . Simyacıların hayali olan ölümsüzlüğü ve felsefe taşı’nı bulduğu iddia edilir. Gerçekliği hakkında bir karara varılmış değildir.

El-Razi : Tam adı  Ebu Bekir Muhammed ibn Zekeriye el-Razi. Fasta dünyaya gelmiştir. Fars simyacı, kimyager, hekim, filozoftur. bazı eserleri şunlardır ;el-Hâvi, Kitabul-Mansur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar ve çözüm yolları konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
cabir bin hayyam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör