Klasör


Uluslararası müzik türleri nelerdir

Uluslararası müzik türleri nelerdir
2 Mart 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası müzik türleri
Uluslar arası müzik türleri
Rock müzik
Rock 20 yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış genellikle elektro gitar bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur Org ve piyano gibi klavyeli enstrümanlara da rock’ta sıkça rastlanılabilir
Caz müzik
Cazın kökeni Batı Afrika’ya dayanmaktadır. Bu bölgedeki dini ve ruhani törenler caz müziğine ilham olmuştur. Caz müziğinin ilk çıktığı dönemlerde en çok etkilendiği akım Blues’tur. Blues Amerika’da bulunan köle Afrikalı’ların yöresel halk müziği idi. Her iki açıdan da bakıldığında caz müziğinin doğuşunun Afrika kökenli olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalmaktayız.
Klasik müzik
Bu müzik çeşidi Avrupa’da yüksek gelir seviyesine sahip olan ve yüksek zümre olarak değerlendirilen insanlara ait görünümünde olan ve halk müzikleri ile net çizgilerle ayrılmış durumda olan müzik çeşididir.
Rap müzik
Rap müziğinin kökeni bizdeki tabirle varoş olan Amerika’nın getto bölgesine dayanan bir müzik türüdür. Rap müziği Amerika’nın bazı eyaletlerinde yer alan ve birbirlerine üstünlük kurma amacı güden hiphop kültürünün müzik kolu olarak gösterilmektedir. Bu müzik 1970 yılında ortaya çıkmıştır ve hızlı bir şekilde dünyanın birçok bölgesinde popüler olmuş bir müzik çeşididir.
Pop müzik
Pop müzik, genellikle hit olan, tutulan müzik yerine kullanılsa da aslında popüler müziğin bir alt grubudur. Dünyada 1940’lara dayanan bir tarihi vardır. Günümüzde birçok Rock, Hip Hop, R&B ve Country türlerine de dokunan pop müzik, tam olarak tanımlanmakta zorluk çekilen bir kavramdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Eski iletişim araçları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
uluslararası müzik türleri, uluslar arasi muzik turleri, uluslararası müzik türleri nelerdir, uluslararası sanat müziği türleri nelerdir, uluslararası sanat müziği türleri

Uluslararası müzik türleri nelerdir Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Uluslar arası müzik herkesin beğenerek dinlediği müziklerdir

  2. Yağmur Düzgün dedi ki:

    Çok işime yaradı gerçekten çok teşekkürler.

Sayfa başına git

Klasör