Klasör


Engelliler haftası ile ilgili yazı kısa

Engelliler haftası ile ilgili yazı kısa
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Engelliler haftası ile ilgili yazı
Engelli olmak veya engelli doğmak hiç kimsenin istemeyeceği bir özürlü durumudur. Ancak bu durumda olan diğer insanların bu durumlarını olgunlukla karşılamalı onların bu zor hayatlarını kolaylaştırmalarına yardımcı olalım.
engelliler haftası ile ilgili yazı
Kimi insanlar doğuştan kimi insanlar ise sonradan herhangi bir kaza sonucunda engelli olabilmektedir. Doğuştan ya da sonradan kazanılan engeller hem fiziksel hem de bedensel engeller olarak ortaya çıkabilmektedir. Çevremizde engelli bir insan gördüğümüzde ona acıyarak bakmak yerine ona engelini unutturacak şekilde davranmamız güzel bir davranış olacaktır. Çünkü unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan birer engelli adayıdır. Bir gün bizim de başımıza aynı durumun gelebileceğini düşünerek çevremizdeki engelli vatandaşlarımıza yardım etmekten kaçınmamamız gerekir.

Birleşmiş Milletlere üye olan ülkeler her yıl 10-16 Mayıs haftasını Engelliler Haftası olarak kutlamaktadır. Engelliler Haftası süresince engellerin aşılabileceği, engelli insanların eğitimi ve onların topluma daha iyi adapte olabilmesi gibi konular üzerinde durulmaktadır. Televizyonlarda, okullarda ve radyo programlarında bu konularla ilgili çeşitli programlar düzenlenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Anneler günü ile ilgili şiirler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
engelliler haftası ile ilgili kısa şiirler

Engelliler haftası ile ilgili yazı kısa Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Lay lay lom dedi ki:

    Çok güzel ödevime yardımcı oldu tşk edrm

  2. süleyman dedi ki:

    çok güzel olmuş ellerinize sağlık

  3. dilara dedi ki:

    çok güzel olmuş ellerinize sağlıkkkk

Sayfa başına git

Klasör