Klasör


Çevre kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir

Çevre kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Çevre kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri
çevre kirliliğinin neden olduğu sağlık sorunları
Çevre kirliliği dendiği zaman akla ilk gelen hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğidir.Çevre kirliliği insanlar ve diğer canlılar üzerinde olumsuz etkilere sahiptir.Özellikle sağlığımızı tehdit eden çevre kirliliklerini azaltmak ve yok etmek için çalışmalar yapmak gerekir.
Hava kirliliği insanların solunum yolları hastalıklarına yakalanmasına ve özellikle kalıcı akciğer hastalıklarına neden olmaktadır.
Su kirliliği insanların bağışıklık sistemlerine darbe vurmaktadır.Tarım ürünlerinin sağlıklı olmasını engellemekte ve buda insanlara geçmektedir.Su insanlar kadar tüm canlılar için hayati önem taşımaktadır.Ürünlerin sağlıksız olması insanların da bu sağlıksız ürünleri tüketmesi neticesinde önemli hastalıklara yakalanmasını sağlamaktadır.
Toprak kirliği hava ve su kirliliği ile doğru orantılı olmakla beraber hastalıkların ana kaynağını da oluşturmaktadır.Verimsiz toprakların oluşması, tarım ürünlerinin zarar görmesi insanların da bu ürünleri tüketmeleri neticesinde hastalıklara yakalanmalarına ve bağışıklık sistemlerinin çökmesine neden olmaktadır.
Gürültü kirliliği özellikle psikolojik hastalıkların oluşmasına, ses kayıplarına, duyma problemlerine neden olmaktadır.
Işık kirliliği insanların göz sağlıklarını bozmakta ve görme sorunlarına yol açmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Türk kalp vakfının görevleri nelerdir kısaca konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çevre ve insan resimleri, çevre kirliliğinin insan sağlığı üzerinde ki etkisi, çevre kirliligi ve insan sagligı, çevre kirliliğinin insan sağlığına etkileri, çevre kirliliğinin insan üzerindeki olumsuz etkileri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Klasör